مشکل پر شدن حافظه در گوشی های اندروید


اتفاقی که بارها برای خیلی از ما افتاده یا بلاخره روزی خواهد افتاد پر شدن حافظه گوشی است. زمانی هست که گوشی پر از فیلم و عکس می شود که این امر طبیعی خواهد بود اما زمانی هست که هیچ عکس و فیلمی نداریم اما باز هم این پیغام برایمان ظاهر شده و اجازه عکس گرفتن و یا هرکار دیگری که مربوط به حافظه می شود را نمی دهد. احتمالا شما هم از حافظه پنهان گوشی غافل بوده اید!

در ادامه با شما هستیم با راه هایی که به واسطه آنها خواهیم توانست مشکل پر شدن حافظه را مرتفع کنیم خواهیم پرداخت.

بررسی مقدار ظرفیت حافظه دستگاه

قبل از هر کاری ابتدا برای اینکه بدانیم ظرفیت گوشی موبایل ما چقدر است، پیشنهاد می کنم اگر از این مورد اطلاع کافی ندارید به Settings یا همان تنظیمات رفته و روی Storage یا حافظه تپ کنید. در ابتدای صفحه ای که باز خواهد شد حافظه داخلی شما را یا همان internal storage به شما نمایش خواهد داد و در ادامه میزان حجم قابل استفاده برای microSD به شما نمایش داده خواهد شد.

یکی از آسان ترین راه های حذف فایل های ناخواسته از طریق همین صفحه Storage است، کافی است روی Miscellaneous files تپ کنید و لیست فایل هایی که قابل استفاده نیستند و سیستم با انها کاری ندارد را ببینید، به آسانی می توانید تمامی آنها را انتخاب کرده و حذف کنید!

فایل های دریافتی توسط شبکه های اجتماعی را مدیریت کنید

برنامه هایی که امروزه دارای مخاطبان بسیار زیادی هستند ، اینستاگرام و تلگرام می باشند که بی شک اکثر ما در این برنامه ها دارای یک اکانت هستیم و روزانه چندین ساعت زمان صرف جستجو در آن می کنیم. با این حال لازم به ذکر است زمانی که شما در حال جستجو داخل این برنامه پر بازدید هستید، ویدیوها و تصاویری که مشاهده می کنید بصورت کش در گوشی شما ذخیره می شوند.

بله درست خواندید! تمامی تصاویر و ویدیوهایی که در این برنامه در طول روز مشاهده می کنید، بصورت فایل کش در گوشی شما ذخیره می شوند و می توانند به مرور زمان میزان حافظه زیادی را اشغال کنند.

برای حذف آنها ابتدا وارد برنامه ” My Files ” فایل منجر شوید و سپس وارد حافظه داخلی شده و پوشه ” Android ” را برگزینید. در ادامه بر روی پوشه ” Data ” کلیک کنید و سپس پوشه نرم افزار موزد نظر را انتخاب کنید برای مثال اینستاگرام : “ com.instagram.android ” را انتخاب کنید. از پوشه باز شده باید گزینه cache را انتخاب کنید و فایل های درون آن را حذف کنید. به همین سادگی!

ضمنا می توانید با غیر فعال کردن دانلود خودکار مدیا جلوی دانلود بی رویه  علاوه بر کاهش مصرف اینترنت خود، از پر شدن حافظه خود پیشگیری نمایید.

آموزش

حافظهمشکل پر شدن حافظه در گوشی های اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *