دانلود دیتابیس تلگرام هک شده + کامل


کشمکش‌ها درباره تلاش برای مستقل شدن هاتگرام و طلاگرام از تلگرام پس از حذف این پوسته‌های فارسی از مارکت آنلاین گوگل ادامه داشت و، اما درنهایت حتی با وجود طرفداری مدیران آن‌ها به نتیجه‌ای نرسید، تا جایی که روز گذشته اعلام شد اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام در سایت‌های بازار سیاه درحال فروش است.

اطلاعاتی که به نظر می‌رسد شامل شماره تلفن و شناسه‌های کاربری می‌شود و از طریق نسخه‌های غیررسمی تلگرام جمع‌آوری شده است.

گروه سامانه شکار چه کسانی هستند؟

این گزارش اولین بار توسط وب‌سایت «Comparitech» منتشر شد. این وب‌سایت با همکاری کارشناس امنیتی، دیتابیس را بررسی کرده‌اند. به شکل مشخص اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام «از یک نسخه شخص ثالث (غیر رسمی) اپلیکیشن تلگرام»، منبع افشای اطلاعات ذکر شده است.

این گزارش می‌گوید اطلاعات توسط گروهی به نام «سامانه شکار» و ظاهرا به شکل ناخواسته منتشر شده است. پس از دانلود دیتابیس هم هیچ رمز عبوری برای استفاده از آن نیاز نبوده است.

واکنش تلگرام اصلی به لو رفتن اطلاعات شخصی کاربران

تلگرام در واکنش به این موضوع اعلام کرده که نشت داده‌ها از طریق تلگرام‌های غیررسمی صورت گرفته که با این شرکت سازگاز نبوده‌اند. تلگرام یک برنامه منبع باز است و به اشخاص ثالث اجازه می‌دهد نسخه‌های خود را تهیه کنند. از آنجا که برنامه رسمی تلگرام در ایران مسدود شده است، بسیاری از کاربران به استفاده از نسخه‌های غیررسمی می‌پردازند. سخنگوی این شرکت می‌گوید: متأسفانه با وجود هشدار‌های ما مردم ایران هنوز از برنامه‌های تاییدنشده استفاده می‌کنند. برنامه‌های تلگرام منبع باز هستند و بنابراین استفاده از برنامه‌های رسمی ما که از ساختار‌های قابل اطمینان پشتیبانی می‌کنند، مهم است.

سوال: #سامانه_شکار چیه؟
جواب: نمیدونیم ولی به احتمال زیاد یک سامانه اینترنتی جستجو در دست یکی از نهادهای امنیتی بوده

سوال : چه اطلاعاتی از ما منتشر شده؟
جواب:شما در تلگرام ۳ هویت دارید – ۱- شماره موبایلتون ۲- یوزرنیم(همون که با @ شروع میشه) که ممکنه تنظیم نکرده باشید و ۳ – یوزر آیدی که یک عدد است و شما اینو نمیبینید و برای هر کاربر اختصاصی است. این اطلاعات برای بیش از ۴۰ میلیون کاربر در این دیتابیس وجود داره. یعنی هر کس یوزرنیم شما رو داره میتونه شماره موبایلتون رو پیدا کنه.

سوال: چه خطری منو تهدید میکنه؟
جواب: اگر به هر دلیل (سیاسی/امنیتی/شخصی) براتون مهمه که هویتتون مخفی بمونه و شماره موبایل شما رو کسی نداشته باشه الان در خطر هستید.

سوال: آیا به محتوی چت من دسترسی دارن؟ یا این اطلاعات فاش شده؟
جواب : خیر جای نگرانی نیست

سوال: برای امنیتم الان چه کنم؟
جواب: قاعدتا نباید نگران باشید ولی اگر هنوز نگرانید تغییر حساب تلگرام به روی یک شماره جدید میتونه یک راهکار باشه .

سوال: حالا که این اطلاعات به دست دزدان فیشر افتاده چه خطری از اون جهت منو تهدید میکنه؟
جواب: ممکنه مورد سو استفاده و یا تهدید یا کلاهبرداری قرار بگیرید ، بهتره که هر گونه تغییری که شما رو نگران میکنه رو به پلیس فتا گزارش کنید.

پیج اینستاگرام را فالوو داشته باشید !

دانشغیرهنرم افزار

telegram iranتلگرامدیتابیس تلگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *